BILSEM SINAVLARI

Bilsem, Bilim ve Sanat Merkezlerinin kısa ismidir. Bilsem sınavı, ilkokul düzeyindeki öğrencilerin girdiği bir sınavdır. Bu sınavlarda özel yetenekli öğrencileri seçilmektedir. Seçilen öğrenciler bu Bilsem Merkezlerinde eğitim görmektedir. Bu eğitimler okul eğitimlerini aksatmadan mevcut kapasitelerinin farkına varmalarını ve bunu daha geliştirmelerini sağlayan eğitimler içermektedir.

Bilsem Sınavları 2 aşamalıdır. 

  1. Grup Tarama
  2. Bireysel Değerlendirme

Grup Tarama

Grup Tarama Sınavı ülke genelinde ilkokul düzeyinde bütün öğrencilerin katılabileceği ilk aşama sınavdır. Bu sınavda öğrencileri bu platformda soruların soruların benzerleri sorulmaktadır. Bu sebepten dolayı bu platform ile eğitim alan öğrencilerin bu sınavı kazanması çok kolay bir hale gelmektedir. 

Bireysel Değerlendirme

Bireysel Değerlendirme sınavı ise grup tarama sınavını kazanan öğrencilerin girdiği belirli alanlarda yeteneklerinin test edildiği bir sınavdır. Bu sınavı kazanan öğrenciler bilsem merkezlerinde eğitim almaya hak kazanırlar.

Bilsem Sınav takvimi:

2022-2023 yılı için farklı bir tanılama yapılacaktır. Özel Eğitim Hizmetleri bu konuda çalışmalarını sürdürmektedir. Değişiklikleri bilgi edinmek  için bizi takipta kalınız.